Pravidla poskytovatele

Jezdecký výcvik ve skupině od 8 let

Celoroční jezdecký výcvik pod vedením instruktora jezdectví pro děti od 8 let i dospělé (max. 80 kg). Docházka na jezdecký kurz je minimálně 5 měsíců. Škola zahrnuje teoretickou i praktickou výuku - péče o koně, postrojování-sedlání a především jezdecký výcvik. Při 90 minutovém programu je minimální doba výcviku 50 minut. Výcvik probíhá na venkovním kolbišti 20x40, nebo 50x75 m s pískovým povrchem, nebo jezdecké hale. Instruktor jezdectví s licencí trénuje maximálně 3 jezdce v jednom lotu, tak aby se mohl každému dostatečně věnovat a byla zajištěna maximální bezpečnost. Jezdci jsou rozděleni do skupin dle jejich aktuálních jezdeckých schopností a věku. Nabízíme úrovně výcviku "hobby" a "profi". Jezdci musí být vybaveni jezdeckými kalhotami, botami s hladkou podrážkou (ne letní plátěné boty), jezdeckou helmou, ochrannou vestou a rukavicemi. Jezdecké kurzy jsou celoroční. Výše platby dle aktuálně platného ceníku. Pro děti mladší 8mi let, nebo méně fyzicky zdatné nabízíme základní výuku sedu a ovládání koně v kruhové jízdárně, nebo lonži a jezdecká školka od 4 let. Nabízíme možnost nezávazné návštěvy jezdeckého areálu a zkušební lekci ZDARMA.

Individuální výcvik

Pro děti od 8 let

Individuální výcvik jezdce - instruktor jezdectví trénuje pouze jednu dvojici jezdce a koně na kolbišti. V začátcích je výcvik kombinovám samostatným vedením koně a vedením koně na lonžovací oprati. Jedná se o intenzivní přípravu jezdce. Dbáme na precizní nastavení sedu a rovnováhy jezdce a základy drezurního ježdění nezbytné pro skokový trénink. Jezdec dochází pravidelně (dle domluvy) 1-3x týdně, standardem ve výcviku je stejný instruktor a ve většině lekcí použití jednoho koně. Doporučujeme pro ambiciozní jezdce, kteří chtějí rychle dosáhnout dobré jezdecké kondice a směřují na sportovní úroveň. Výcviková hodina trvá 45 - 60 min. dle náročnosti tréninku. Cena dle aktuálního ceníku.

3. Jezdecké hry Kozolupy u Plzně

Jezdecká školka

Pro děti od 4 do 10 let

Vážení klienti, připravili jsme pro vás novou jezdeckou aktivitu s názvem Jezdecká školka pro děti od 7 let. Výběr dítěte po osobní konzultaci s rodiči. Cílem je rozvoj jezdeckých dovednosti získaných např. v programu Pony školka, se samostatným vedením koně (krok, klus, cval) na malé pískové jízdárně 22x17 m a část lekce se věnuji i výcviku na lonži. Jízdu na koni předchází péče o koně ve stáji ů čištění, sedlání. Program trvá celkem 60 minut, jezdec má koně k dispozici 40 minut jízdy. Doba docházky do kurzu je 5-12 měsíců, doporučujeme docházku 2x týdně, platba min. 5 měsíců dle aktuálně platného ceníku.

Výcvik na lonži

Pro děti a dospělé do 75 Kg

Jízda na koni - 30 min. na pískovém povrchu s využitím lonžovací opratě. Jezdec - začátečník se učí korektnímu, vyváženému sedu a používání pomůcek k ovládání koně - instruktor jezdectví dále vede - ovládá koně hlasovými a vizuálními pomůckami. Tento výcvik se využívá zpravidla pro začínající jezdce i mírně pokročilé jezdce od 4 let a cílem je připravit jezdce na samostatné vedení koně na kolbišti a získání jistoty.

Relaxační jízda s vodičem

Od 2 let věku do 75 kg

30, nebo 60 minut trvající vycházka do okolí areálu na koni sedlaném voltižními madly pro pohodlné držení rukama, koně vede školený pracovník, zapůjčení jezdecké helmy samozřejmostí v ceně. Výška koně po předchozí dolmuvě. Také je možno využít anglické sedlo.

Jezdecké soustředění

Víkendové i týdenní jezdecká soustředění pro děti od 8 let v Jezdecké škole Kozolupy probíhají ve školním roce i o letních prázdninách. Informace pro Vás a termíny naleznete ZDE

3. Jezdecké hry Kozolupy u Plzně